Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Szukasz multiswitcha kaskadowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo cech. Powinna rzecz jasna być bezpieczna i gwarantować wysoką jakość transmitowanych danych, ale tak samo istotna okazuje się opcja swobodnego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno być związane z koniecznością wykonywania trudnych prac – wskutek tego pozostali odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały technologie, przez które skalowanie instalacji będzie łatwe oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – na przykład wówczas, gdy kolejny odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze moduły tego rodzaju mają osiem wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście liczba gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, ale w większych blokach trzeba rzecz jasna zastosować urządzenia o większej ilości wejść. Bardzo ważna będzie również separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa bowiem na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to ważne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]