Jak działa wzmacniacz kanałowy

Kup wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy w jaki sposób działa wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych nieruchomościach

W sprzedaży znajdziemy wiele aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, tunelach i w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być montowane na maszcie antenowym – wytrzymują niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami biernymi

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – na przykład VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od rodzaju urządzenia posiada też 3-4 specjalistyczne filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami biernymi. Urządzenia te wyposażono w zewnętrzne zasilacze, a także sygnalizatory LED.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]