Skrzynka telekomunikacyjna – najważniejsze informacje

Chcesz zamówić skrzynkę telekomunikacyjną? Odwiedź tę stronę.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym domu – reguluje to polskie prawo. Na rynku wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i światłowody

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana ze wzmocnionego surowca i mieć stosowne szczeliny, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. W sprzedaży wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich oraz wysoką temperaturę. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, wejścia optyczne. Moduły wewnątrz skrzynki można zamontować np. na paski rzepowe lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed ingerencją osób niepowołanych

Priorytetowym czynnikiem jest także ochrona przed ingerencją osób niepowołanych do wnętrza szafki. Specjalistyczne zamki doskonale spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu służą profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]