Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Dowiedz się, kto je wykonuje.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to rozbudowana infrastruktura obejmująca mnóstwo rozmaitych sprzętów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju działają specjalistyczne podmioty, które produkują urządzenia do sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi oferują i jakie są główne komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i wzmacniacze szerokopasmowe

Instalacje teletechniczne to przyrządy takie jak: anteny kierunkowe UHF, UHF/LTE, maszty antenowe, przedwzmacniacze tv, zwrotnice antenowe, multiswitche końcowe. W sprzedaży znaleźć można też wzmacniacze szerokopasmowe, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i odbiorniki optyczne. Urządzenia tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w szpitalach i domach wielorodzinnych. Podmioty specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast przede wszystkim projektowaniem instalacji i produkcją konkretnych modułów. Instalacje teletechniczne wymagają wytrzymałych komponentów i specjalistycznej instalacji – dlatego niezastąpiona jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – regulacje formalne

Niezbędne jest także, by instalacje teletechniczne były zgodne z polskim prawem. Z tego też powodu potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych przedsiębiorstw, które dostarczą stosowne rozwiązania i zaoferują najlepsze urządzenia dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często potrzebują także konserwacji, a zatem niesamowicie ważna jest opieka pogwarancyjna. Są nią zainteresowani z reguły deweloperzy.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]