Jaka biżuteria do dekoltu V, a jaka do dekoltu woda? Poradnik, jak dobierać biżuterię do rodzaju dekoltu

Odpowiednio dobrana biżuteria jest przysłowiową „wisienką na torcie” zdobiącą każdą stylizację. Jeśli chcemy jednak osiągnąć spektakularny efekt, warto dowiedzieć się najpierw, jaka biżuteria do dekoltu V, a jaka do okrągłego dekoltu lub dekoltu woda – według stylistów – pasować będzie najbardziej. Oto garść naszych podpowiedzi.

Biżuteria do dekoltu V – propozycje

Dekolt V, nazywany również dekoltem V-neck, dekoltem w serek lub szpic swoim kształtem przypomina odwrócony trójkąt lub – jak sama nazwa wskazuje – literę V. Bluzki, sukienki oraz swetry z tego rodzaju dekoltem pięknie eksponują szyję, optycznie ją wydłużając. Dekolt V sprawdza się zwłaszcza u kobiet z dużym biustem lub posiadaczek szerokich ramion.

Wybierając biżuterię do sukienki z dekoltem V postawić możemy zarówno na długi, podkreślający kobiece kształty naszyjnik z zawieszką sięgającą do zagłębienia pomiędzy biustem, jak i prosty, sięgający do połowy dekoltu naszyjnik zakończony literą Y lub V. W obydwu przypadkach stylizację pięknie uzupełnią wiszące kolczyki oraz prosta, klasyczna bransoletka. Odpowiednią biżuterią do dekoltu V będzie również krótki, trójkątny, bogato zdobiony naszyjnik z kolczykami oraz bransoletka w podobnym stylu.

W przypadku codziennych stylizacji biżuteria do dekoltu w serek może być nieco skromniejsza. Na szyję założyć możemy podłużną celebrytkę krawatkę z zawieszką w kształcie nieskończoności oraz prostokątną blaszką, kolczyki wkrętki, a także stylowy zegarek zamiast bransoletki.

Jaka biżuteria do dekoltu woda?

Dekolt woda, nazywany również dekoltem drapowanym lub lejącym, tworzy opływowe marszczenia na wysokości obojczyków. Idealnie pasuje kobietom, które chcą optycznie powiększyć biust oraz nieco poszerzyć ramiona. Jaka biżuteria do dekoltu woda najlepiej podkreśli całość stylizacji?

Najważniejszym elementem biżuterii w przypadku dekoltu typu woda są bez wątpienia kolczyki. Im ciekawsze i bardziej przyciągające wzrok – tym lepiej. Sprawdzą się zarówno duże kolczyki o nietypowy, interesującym kształcie, jak i te przyozdobione szlachetnymi kamieniami. W przypadku biżuterii do dekoltu woda zrezygnować możemy z naszyjnika lub postawić na klasyczny naszyjnik z pereł uzupełniony perłowymi kolczykami i bransoletką.

Jak biżuteria do okrągłego dekoltu?

Okrągły dekolt typu podkoszulkowego pasuje kobietom o niemal każdym rodzaju budowy, najbardziej odpowiedni jest jednak dla kobiet o figurze gruszki, odwróconego trójkąta lub sylwetce typ „H”.

Do okrągłego dekoltu wybrać możemy dwa rodzaje naszyjników: okrągłe, z korali lub pereł, nie sięgające do granicy dekoltu oraz dłuższe naszyjniki z wisiorkiem, luźno zwisające, wysmuklające optycznie sylwetkę. Chcąc dopełnić stylizację z okrągłym dekoltem, dobierzmy do naszyjnika delikatne, drobne kolczyki na sztyfcie.

Jak dobrać biżuterię do dekoltu w karo?

Dekolt karo, czyli dekolt w kształcie kwadratu, nazywany również dekoltem prostokątnym to jeden z najrzadziej występujących w stylizacjach dekoltów. Optycznie wydłuża szyję oraz pięknie podkreśla biust i smukłe ramiona. Biżuteria do dekoltu karo powinna być raczej oszczędna, więc jeśli wybierzemy ozdobne, długie kolczyki, zrezygnujmy z naszyjnika, a jeśli postawimy na naszyjnik w postaci łańcuszka o grubych ogniwach lub bogato zdobioną kolię, zrezygnujmy z kolczyków.

Biżuteria do stylizacji bez dekoltu

A co w przypadku, gdy zdecydujemy się na stylizację bez dekoltu – w postaci mocno zabudowanej sukienki lub golfu? Czy oznacza to całkowitą rezygnację z biżuterii? Wręcz przeciwnie! Pokaźny, ozdobny naszyjnik, masywne korale lub fantazyjna broszka nadadzą całej kompozycji niepowtarzalnego szyku. Zamiast naszyjnika postawić możemy także na duże kolczyki o geometrycznym wzorze i wyrazistych kolorach.

Źródło tekstu: https://obraczki.net.pl/blog/poradnik-jubilerski/jaka-bizuteria-do-dekoltu-v-a-jaka-do-dekoltu-woda-poradnik-jak-dobierac-bizuterie-do-rodzaju-dekoltu