Srebrna biżuteria z ametystami

Zobacz, gdzie nabyć biżuterię z ametystami, wejdź na www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.