Srebrne kolczyki – bezpieczeństwo i ciekawy wygląd

Więcej o kolczykach ze srebra

Srebro to najpopularniejszy wśród producentów kolczyków materiał. Nie może to jednak zaskakiwać, bo naprawdę ma wiele zalet. Jego ceny są dużo niższe niż wielu innych kruszców, a jest metalem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i latami zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są też cenione ze względu na bezpieczeństwo ich noszenia – bardzo zmniejszają wszak ryzyko wystąpienia infekcji. Jako że są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej i wytrzymałej biżuterii, warto powiedzieć kilka słów o tym, gdzie je nabyć i jak dbać o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – garść wskazówek

Fantazja projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy coś dla siebie – zarówno fani sprawdzonych pomysłów, jak i panie, które bardziej lubią niebanalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków warto zatem zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem na pewno będzie kupno w internecie – tym bardziej, kiedy chcemy wybrać niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Srebrne kolczyki – jak się o nie zatroszczyć?

Pomimo różnych plusów, srebro wykazuje pewne wady. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po kilku latach śniedzieją. Łatwo tego uniknąć często czyszcząc je specjalnymi preparatami oraz przechowując w bezpiecznych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich czyszczenia detergentów, gdyż są w stanie uszkodzić ich powierzchnię.