Wisiorki srebrne – duży wybór

Szukasz srebrnych zawieszek? Kliknij tutaj.

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.