Dźwigary – czy można je wynająć?

Chcesz zamówić dźwigary? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu ścian wylewanych z betonu oraz wykonanie w nich przepustów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również potrzebne przy budowie stropów – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada kilka minut po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Dlatego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania i typ wykorzystanych w tym celu surowców. Te powinny być dokładnie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak buk, sosna, olcha i topola. Niesłychanie istotne jest też właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Z kolei przedsiębiorstwa, które sporadycznie przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych modułów szalunków.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]