Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Jeśli chcesz nabyć kontenery stalowe, koniecznie sprawdź ekombud.pl

Część odpadów nie może trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane podczas różnych renowacji i prac budowlanych, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z składowaniem i transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do składowania i przewozu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak granulaty, wióry metalowe bądź trociny. Ich załadunek usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla jakich przedsiębiorstw?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można wymienić między innymi ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywózki odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich składowania bądź utylizacji.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]