Projekty domów góralskich i drewnianych

Projekty domów z bali. Rzetelną pomoc profesjonalisty w tym zakresie uzyskasz w tym miejscu.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była wypierana przez budynki betonowe. Obecnie na szczęście zaobserwować możemy to, że ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo atutów. Najistotniejszym okazuje się na pewno styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wznoszone wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno może także pochłaniać promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przypominające góralską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Projekty domów góralskich – jak znaleźć architekta?

Pamiętajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu inwestycja przebiegnie prędzej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]