Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - kompletną ofertę poznasz na tej stronie

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz spotyka się również wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może powodować poważne koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę ważna będzie również troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy piszą poprzedni kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]