Zalety okien skrzynkowych

Chcesz nabyć okna drewniane skrzynkowe? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często dzielone są na czworo części – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i dawniej służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – między innymi domach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego drewna. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, ale ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych upałów.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]