Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Potrzebujesz informacji o klinice okulistycznej Kraków? Dobrze trafiłeś!

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nieraz groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce wprawnego optometrysty

Do niedawna korekcja wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie presbiopii, krótkowzroczności, nadwzroczności, a także wielu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze najlepszą metodę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego ekwipunku diagnostycznego, zatem są w stanie wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi przypadkami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]