Jak przebiega zabieg 2RT?

Więcej o leczeniu AMD Kraków.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka osób starszych i kategorycznie redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach specjalistyczne kliniki oferują innowacyjne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wygody życia.

Kto w głównej mierze cierpi na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to element siatkówki oka wyróżniający się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy ostro. AMD jest dolegliwością, która objawia się zniekształceniem obrazu oraz obniżeniem się ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Z AMD borykają się przede wszystkim osoby po pięćdziesiątce, a zespół przyczyn wady nie został w dalszym ciągu do końca poznany. Zakłada się jednak, że przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – przykładowo uzależnienie od tytoniu, otyłość bądź nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz odrębne choroby występujące równocześnie, takie jak hipertensja lub cukrzyca. Nowoczesna medycyna wypracowała jednakże techniki, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD jest przeprowadzane za pomocą specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – jak wygląda?

Laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na zmienione komórki oka a przy tym nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Metoda leczenia jest nieinwazyjna co powoduje, że może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów zagrożonych wadą bądź całkowitą utratą zdolności widzenia. Technika laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do regeneracji. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe, a sama praca lasera trwa jedynie parę minut.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]