Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?
Nie wszystkie schorzenia zębów możemy wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie potrzeby wstawienia implantów czy koron, uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Które metody bywają jednak stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?
Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa
Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie dużych ubytków lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?
Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w gabinecie i stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy między innymi w sieci lub wśród przyjaciół.