Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (pasty, soda oczyszczona, lakiery), nie zapewniają trwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.