Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości przeciętnego Polaka i rzadko jest lekceważona. Obywatela Polski zauważyli, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Niemniej jednak tak długo jak nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od cenionych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko występowania dużego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego narażeni są zwłaszcza mieszkańcy większych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie szkodliwego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo Blueair, Webber bądź Wood’s, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nieraz posiadają one też inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dostaniemy sprzęt odpowiednie do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pokojami. Prócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być przyczyną szeregu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje niczym niezakłócony sen. Część urządzeń posiada także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.