Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Jest sporo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też nadzwyczaj popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe i zaburzenia rytmu serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]