Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Szukasz najpiękniejszych miejsc w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której migiem odnajdą zabytki i galerie, motele, hotele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Prócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno małopolskiego folkloru.

Lista ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Szczególnie wartościowa dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego