Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Atrakcje w Małopolsce. Więcej na https://bit.ly/3JOw1pt.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że ciężko odnaleźć się w setkach informacji o godnych odwiedzenia zabytkach oraz najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

By przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo wyszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie, jak również hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Co więcej, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. trasy rowerowe, czar parków narodowych i krajobrazowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i spis konsulatów – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze górskie miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego