Co warto wiedzieć o bagażniku rowerowym na hak holowniczy?

Chcesz zamówić bagażnik rowerowy na hak holowniczy? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w największych miastach, ale też w wielu miejscowościach turystycznych w kraju i za granicą spowodowała, że pakując się na wczasy rozważamy, czy zabrać jeszcze rower. Jeśli nasz rower to „składak”, a wyjeżdżamy w pojedynkę, można po prostu zagospodarować dla niego przestrzeń w bagażniku samochodu. Kłopoty pojawiają się, gdy wyjeżdżamy w większym gronie i musimy zabrać kilka rowerów. W takiej sytuacji należy skorzystać z platformy rowerowej.

Jak platforma rowerowa na hak wpływa na kierowanie autem?

Rowery można przewozić na platformie rowerowej instalowanej na haku lub na dachu samochodu, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Tak pierwsza, jak i druga opcja umożliwia przewóz aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednak mają też nieco wad. Zamocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być trudne głównie dla niewysokich osób. Co więcej ułożenie rowerów na dachu zmienia wysokość samochodu, i choć z reguły nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to zmienia sterowność samochodu ze względu na to, iż jest on bardziej podatny na mocne podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają samochody, w następstwie tego kierowcy ich używający muszą zachować wyjątkową ostrożność w czasie parkowania tyłem i cofania pojazdu. Rowery ułożone na platformie częstokroć także sterczą poza obrys samochodu, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na wąskich uliczkach.

Bagażnik na rower na hak – na co zwrócić uwagę przed jego kupnem?

Postanawiając o nabyciu platformy na rower na hak warto wcześniej odpowiedzieć sobie na parę pytań. Jest to stosunkowo drogi zakup, toteż trzeba już na początku określić jaką ilość jednośladów ostatecznie będziemy potrzebowali przetransportować. Platforma rowerowa cenionej marki, np. od Thule, posłuży nam lata i jeżeli nabywamy ją w celu zabrania jej na rodzinne podróże, trzeba postawić na taką, na której zmieścimy 3 bądź 4 jednoślady. Drugim znaczącym czynnikiem jest oszacowanie całkowitej wagi rowerów – przed kupnem platformy powinno się zweryfikować czy uniesie ona ciężar jaki potrzebujemy na niej zawiesić. Dowiedzmy się również jak dopinane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość mocowań utrzymujących jednoślad w miejscu minimalizuje zagrożenie jego opadnięcia w czasie jazdy, skutkujące potencjalnym porysowaniem karoserii. W razie pytań, jaki bagażnik rowerowy wybrać, zalecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu oferującego takie akcesoria.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]