Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Digital painting - poszerz swoje wiadomości!

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci wykorzystują głównie profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje dużo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne techniki korzystania z pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]