Nauka malowania akwarelami w grupie pasjonatów

Pełna oferta nauki malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest jednym z artystycznych sposobów przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, żeby czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak zaledwie pasja albo droga do rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Lecz jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, radzimy postawić na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – nie tylko dla artystów-amatorów

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Efekt końcowy wydaje się bardzo przyjemny i nietrudny do stworzenia, ale wpływa na niego sporo czynników, o których młody artysta z rzadka ma pojęcie. Znaczną rolę w samym toku malowania ma dodatkowo zbieg okoliczności – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet artyści doświadczeni w tej technice nigdy nie są pewni tego, iż praca zawsze będzie taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne elementarne informacje nieodzowne do odnalezienia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu ciepło widziani, niezależnie od tego, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć rzetelnie wyjaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich stosowania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasie ogólnodostępnego internetu nietrudno wyszperać a potem obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami pod okiem biegłego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są podpowiedzi, które kursanci dostają od dydaktyków w trakcie pracy. Takie korekty pomagają w szybszym tempie rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Dodatkowo lekcje z zespołem innych ludzi o podobnych pasjach wytwarza przyjazną atmosferę wsparcia, które jest bardzo istotne w ośmielaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w rzeczowej ocenie prac pozostałych kursantów, umożliwia z kolei poprawnie ocenić własne prace już odbyciu kursu.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]