Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Pełna oferta aktywnych wakacji dla singli.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy dzień urlopu muszą zorganizować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – pierwszorzędna okazja, by nabyć kolejne kwalifikacje

Wycieczki dla aktywnych to pieczołowicie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite rejony świata oraz Polski z całkiem nowej perspektywy. Program takich wycieczek jest naładowany porywającymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to również pierwszorzędna okazja, aby nabyć kolejne umiejętności, ponieważ nierzadko łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania reguł właściwego zachowania się na określonym terenie. W trakcie wyprawy w góry można między innymi nauczyć się korzystania z czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Warto także nadmienić, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wyprawach zwiedzisz odległe kraje

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty w dalszych i bliższych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie również podczas wycieczki do Namibii albo do Nepalu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]