Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Skitury - sprawdź informacje o ofercie na https://bit.ly/3rdIDwQ.

Większa część osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam zwykle tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla obytych w górach narciarzy

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego relaksu w góralskim domu i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas stosunkowo trudnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Nie wiesz, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa będzie właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]