Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Wycieczka w Alpy - poznaj korzystną ofertę.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już dobrze wszystkie trasy w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Mont Blanc oraz inne wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę krajów, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m, Nordend – 4609 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo ciekawych ofert skierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się optymalną kondycją fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala zdobywać nowe umiejętności. Tym, którzy myślą zwłaszcza o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]