Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Szczegółowe informacje na temat Sri Lanki. Przekonaj się!

Mimo, że w polskich Tatrach oraz nad Bałtykiem jest dużo atrakcyjnych miejscowości, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nierzadko pragniemy po prostu wyjechać w jakieś egzotyczne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Doskonałym posunięciem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsze obyczaje i kultura są kompletnie inne od polskich, zatem podróżnikowi z Polski zapewnią dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką kształcącą wycieczką na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Co powinno się zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to stosunkowo mały kraj zlokalizowany na wyspie Cejlon i przylegających mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż gros turystów za najważniejszą atrakcję uważa jej cudowne plaże, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest również z obszernych pól herbaty, której uprawa jest główną gałęzią gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to również kraj, który w swoim pokrytym dżunglą centrum chowa masa zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, ponieważ historia tego państwa sięga więcej niż 3000 lat.

Co w związku z tym wypada zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni przede wszystkim odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek wielu religii i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich guźców, lampartów oraz krokodyli. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić choć raz najbardziej smakowitego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją zaaranżować?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z większością znanych biur podróży, aczkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Cejlonie to te, które zostały zorganizowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dopasować plan podróży do oczekiwań dowolnego turysty.

Kontakt:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]