Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/, aby odnaleźć informacje o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. W zasadzie co parę tygodni, a najczęściej w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia porwały się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny tym, którzy miłują góry i chcieliby nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszą metodą, żeby pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się konieczne w przypadku najrozmaitszych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie pokrywa także reguły odpowiedniego działania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]