Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, ratalny i samochodowy. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.