Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Szukasz kantoru wymiany walut? Zajrzyj w to miejsce.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można hipermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko transformującym się świecie, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Atuty kantoru internetowego

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, iż przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z zeszłego dnia. Następnym i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują także kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, gdy podany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) lub w ustalonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie niezależność w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę, a także znaczną niezależność w zarządzaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej i osoby uczące się bądź zatrudnione poza granicami Polski. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.