Kilka informacji o franku szwajcarskim i gdzie znaleźć jego aktualny kurs?

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących kursu franka? Skieruj się na https://tinyurl.com/yf99d4tj

O franku szwajcarskim większość Polaków nie wie za dużo, w zasadzie zaledwie to, że to ta waluta, w której mnóstwo osób wzięło niegdyś kredyty hipoteczne, które w tym momencie spłacają z dużymi problemami. Tymczasem historia tej waluty jest całkiem ciekawa.

Frank szwajcarski – zaliczany do kluczowych walut dzisiejszego świata

Rzecz jasna, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, lecz jest to oprócz tego środek płatniczy w Liechtensteinie. Tak jak euro, dolar i funt szterling, frank szwajcarski jest uważany za jedną z najważniejszych walut współczesnego świata. Niemniej jednak nie był to pierwszy pieniądz, który pojawił się w obiegu na terytorium Szwajcarii. Frank w rzeczywistości pojawił się zaledwie w XIX w. i zastąpił liczne miejscowe waluty, które wcześniej używano w różnych kantonach. Przez blisko dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niebywałą stabilnością, wychodząc obronną ręką m.in. z destabilizacji w czasach kryzysów politycznych i gospodarczych, jakich doświadczyliśmy w XX i XXI wieku. Ciekawostką jest to, że frank szwajcarski uznawany jest za jedną z najpiękniejszych walut na świecie. Ósma seria banknotów drukowana od połowy 90-tych wyróżnia się niecodzienną pionową orientacją grafiki i zachwycającą kolorystyką. Na frankach umieszczono osobistości z obszaru sztuki (np. Jacoba Burckhardta, Sophie Taeuber-Arp czy Le Corbusiera), a nie jak zwyczajowo bywa – wizerunki wojskowych, polityków czy królów. Natomiast tematem nowej, dziewiątej serii banknotów są kula ziemska, natura i nauka.

Gdzie szukać bieżącego kursu franka szwajcarskiego?

Frank szwajcarski ciągle cieszy się sporym popytem wśród inwestorów, niemniej jednak jego notowania śledzą również bacznie kredytobiorcy z nieuregulowanymi pożyczkami w tej walucie. Żeby znaleźć bieżący kurs franka szwajcarskiego, zalecamy odwiedzać na stronę kantoru internetowego, gdzie notowania tej waluty odświeżane są w kilkusekundowych interwałach. Tu można także prześledzić wahania wartości waluty w dowolnie określonym okresie. To funkcja pomocna frankowiczom oczekującym na najkorzystniejszy moment, żeby przewalutować złotówki na franki przed spłatą kolejnej części pożyczki swoje dalsze kroki.