Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Więcej o sztabie złota.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bądź zakładanie lokat nie jest dziś tak dochodowe jak dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki zapewniają zysku spowodowały, iż Polacy szukają rozwiązań, które pomogą ich pieniądzom dawać za jakiś czas poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Czy złote sztabki są pewną lokatą?

Z góry trzeba wyraźnie podkreślić, iż inwestycja pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto przeważnie nie ulega silniejszym i słabszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna i polityczna często podwyższa jego cenę. Owszem, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres od razu można dostrzec, iż z biegiem ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu dostępna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice, a także – nadal na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB albo piloty do TV) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, dlatego zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że przez następne lata trend ten się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – kogo stać na taką lokatę?

Słysząc o inwestycji oszczędności w sztabki złota większość osób od razu pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Jednakże złote sztabki są odlewane w różnych wagach, tym samym właściwie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są także wyśmienitym pomysłem na prezent. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami chętnie decydują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1000 g. Należy jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż warto kupować złote sztabki o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]