Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe
Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz monetę bulionową.
Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mają do wyboru kilka sposobów: nabywać akcje podmiotów działających na rynku kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, ewentualnie kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Kolejną opcją jest kupno złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w postaci sztabek, ale także monet bulionowych.
Złote monety bulionowe – emitowane w celu lokowania w nich kapitału
Monety ze złota kojarzą się najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z innych kruszców, różnią się od nich w paru aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane w celu lokowania w nich kapitału, z tego zatem powodu ich nakład w danym roku nie jest ograniczony ilościowo, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Złote monety bulionowe nie są wybijane w kolekcjach tematycznych bądź w nawiązaniu do istotnych rocznic, zatem ich wygląd niesłychanie rzadko jest zmieniany. Najczęściej złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę różnią się od siebie wyłącznie rokiem wybicia. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich faktyczną wartość określa ciężar oraz próba użytego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są znane w nawet odległych zakątkach globu, a ich ewentualna sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty niż lokalnych monet kolekcjonerskich.
Złote monety bulionowe – jakie zamówimy od polskich dystrybutorów?
Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jednak mennice biją także monety o nominale 1/50 czy 1/2 uncji złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są zazwyczaj z 24 karatowego złota, czyli .9999, ale np. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są 22 karatowego kruszcu. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to głównie na celu zwiększenie twardości monety i w konsekwencji zredukowanie możliwości jej zniszczenia. Takie monety z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane powiadamia o wadze czystego złota, które się w nim znajduje.
W ofercie lokalnych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane wcześniej Krugerrandy, kanadyjski Liść Klonowy czy chińską Pandę.
Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]