Usługa mass collect – co to jest?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o mass collect, znajdziesz na flobo.io.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest de facto stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją możliwych błędów nieraz przydarzających w czasie tej czynności.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie wystawia około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]