Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Uzyskaj więcej informacji o shuttersami w salonie.

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można użyć także w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż modne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. W związku z tym trzeba zadbać, by ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale również przytulny. Dowolność wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Na dodatek shuttersy tworzą mocną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest niesłychanie prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]