Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Kup antenę telewizyjną.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować też w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]