Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Znajdź bagażnik dachowy

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]