Bluzy sportowe – poznaj ich największe zalety

Dowiedz się więcej o bluzach Hummel.

Kto codziennie trenuje z pewnością ma świadomość, iż jedynie odpowiednia odzież sportowa umożliwia taką aktywność w zupełnym komforcie. Wybierając strój na treningi, szczególnie tych outdoorowe, jak piłka nożna, jogging lub jazda na rowerze, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe – trwałość i świetne odparowanie potu

Modele bluz z kapturem, zamkiem błyskawicznym oraz bez od dziesięcioleci są już standardowym elementem codziennej odzieży. Nie wprowadzają w osłupienie nawet w zakładach pracy, gdzie dotychczas obowiązywał surowy dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu lifestyle, ponieważ są praktyczne i nie krępują ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych materiałów sprawia, że to doskonała odzież wierzchnia na wczesną jesień i wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż posiadają bardzo podobny krój, w wielu miejscach różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie przeważnie produkowane są ze stuprocentowej bawełny bądź bawełny z drobnym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nieraz wykonane są wyłącznie z poliestru. Jest to nadzwyczaj odporny na uszkodzenia materiał, który nie rozciąga się tak szybko i wolniej się przecierać. Dlatego też jest wybierany do produkcji odzieży sportowej, która musi znieść spore przeciążenia działające na nią w czasie wytężonego treningu. Poza tym poliester bardzo dobrze odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego sportowiec nie spędza długich godzin w zawilgoconych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe zamawiaj w sklepach sportowych oficjalnych dystrybutorów

Wybierajmy przede wszystkim odzież od najlepszych producentów. Istotnie, trzeba wtedy przygotować się na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, ale w zamian mamy produkt o wysokiej jakości z lepszych materiałów, który zapewne posłuży nam przez dłuższy czas. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma określony zastosowanie, nie warto zastępować jej bardziej uniwersalną odzieżą, na przykład bluzy bramkarskie mają specjalne protektory na łokciach, które ochraniają zawodnika podczas parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wyższy kołnierz, który osłania przed wiatrem. By mieć pewność, iż nabywamy oryginalny produkt, wybierajmy sklepy firmowe czy też prowadzone przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują szeroki asortyment bluz sportowych damskich, męskich oraz dla dzieci.

Kontakt:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]