Bursztyn w biżuterii

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź dziwić – bursztyn jest przecież jednym z najpiękniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dostosować do najróżniejszych trendów. Żeby zachować jej wygląd, musimy o jantar odpowiednio zadbać. Jak? Przeczytajcie stworzony przez nas poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Jantar to bardzo delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik powinniśmy zabezpieczyć miękką szmatką, a potem dokładnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianej szkatułki. Warto również pamiętać, by w jednym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Jantar nie znosi mocnych środków chemicznych. Lepiej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe albo mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej za wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi niesamowite wrażenie, ale widać jej lata. Czy da się ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – warto zatem zwracając się do złotnika.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]