Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Znajdź buty jeździeckie.

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie powinno to dziwić – zwłaszcza, jeśli dostrzega się spore walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: trening właściwej postawy, poprawienie kondycji, a także rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma dobroczynnie wpływa na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje napięcie i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak by w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona części albo całej nogi

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to natomiast obuwie bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym zapewniają ochronę całej nodze, redukując ryzyko powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednakże decydując się na ich zakup, warto nie zapominać o tym, by wyekwipować się też w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z czego wytwarza się buty do jazdy konnej?

Nabywając buty do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego są one wyprodukowane. W sprzedaży dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, jednak warto się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Polecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej nabiera pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, jednak jej plusem jest niska cena.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]