Gdzie są potrzebne środki do dezynfekcji powierzchni?

Chcesz nabyć środki antyseptyczne? Koniecznie odwiedź ten adres.

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, jak również sporo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji, żele oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]