Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Dowiedz się więcej o różowej soli himalajskiej na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspomagać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, że sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight tworzą piękny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]