Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, koniecznie sprawdź https://bit.ly/3f4G4r6.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w trzech kolorach

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bo kupimy je w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe, ponieważ nie ma kamieni o jednakowej strukturze krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im rozmaite formy, m.in. sześcianu bądź walca.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Wiele osób sądzi, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie dają te lampy, jest łagodne i uspokajające, więc zaleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli stosuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]