Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się więcej o listwach drewnianych.

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]