Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Zobacz, gdzie zamówić shutters, wejdź na skyshutters.pl

Urządzając pokój, z rzadka przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), a także z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością kojarzy je z telewizji lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w USA i w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nader wytworny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości domu. Trzeba również podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania linek, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele zwierząt, które mogłyby wplątać się wiszące żyłki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]