Rejestracja zdarzeń drogowych – o kamerach na motor

Więcej szczegółów o kamerze na motor.

Motocykliści, którzy wyjeżdżają w odległe trasy, w wielu przypadkach nie są w stanie opowiedzieć przyjaciołom nie posiadającym jednośladu, jak cudowne widoki można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz uwieczniony kamerą opowie więcej aniżeli człowiek. Jednocześnie kamera na motor to także praktyczne urządzenie, którego zakup powinien przemyśleć każdy właściciel motocykla.

Kamery motocyklowe – zapis zdarzeń na drodze

Tak samo jak właściciele aut, kierowcy motorów także spostrzegli zalety zapisu przebiegu podróży motocyklem. W przypadku zaistnienia jakiegokolwiek zdarzenia drogowego – stłuczki, upadku czy zniszczenia pojazdu z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej, obraz utrwalony przez kamerkę motocyklową może posłużyć jako dowód rzeczowy niesłychanie przydatnym dla funkcjonariuszy drogówki bądź ubezpieczyciela. Przypadkowe zdarzenia podczas jazdy trwają zazwyczaj kilka sekund, w których górę biorą skrajne emocje oraz przerażenie, co powoduje, iż często osoby w nich uczestniczące nie są w stanie odtworzyć najważniejszych faktów. Skutkuje to następnie problemami z jednoznacznym określeniem, kto faktycznie jest sprawcą wykroczenia, a kto poszkodowanym. Kamera na motocykl jest tymczasem bacznym obserwatorem, a zarejestrowany przez nią plik niejednokrotnie już był decydujący w spornych sprawach w sądach.

Różne rodzaje kamer na motor mają odmienne plusy

Wiele kierowców jest przekonanych, że kamera sportowa i wideorejestrator to właściwie to samo. Tymczasem można wykazać istotne różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia uniwersalność jej umocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, z pomocą których instaluje się ją bez trudu na kasku, kierownicy, a nawet owiewce. W grupie kamer sportowych znajdziemy urządzenia oferujące rejestrację filmów w wysokiej rozdzielczości (nawet w 4K!), posiadające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (również te z możliwością zapisu sferycznego!), co czyni, że są znakomitym urządzeniem do utrwalenia interesujących filmów, którymi można pochwalić się w internecie czy pokazać rodzinie. Natomiast wideorejestratory lepiej zdadzą egzamin jako urządzenie rejestrujące przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się większą jasnością obrazu, dzięki czemu wyraźniej widać nawet małe detale. Prócz tego nieraz posiadają one opcję aktywowania się wraz z uruchomieniem się silnika, toteż nagrywają jazdę od jej pierwszych chwil. Inną zaletą wideorejestratorów jest też to, że zapisują obraz “w pętli” i w razie wypełnienia karty SD usuwają zawsze najstarsze dane. Dlatego w razie kolizji nie trzeba się obawiać, iż zdarzenie nie zostało nagrane przez brak miejsca na karcie.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]