Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Zamów czapsy skórzane na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]