Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

W tym miejscu poznasz pełną ofertę wyprawy w Himalaje.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to wiele czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny lub Everestu

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]