Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja licznych globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów przyciągają w głównej mierze możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni także należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]